poniedziałek, 21 listopada 2016

Trening funkcjonalny video


Propozycja gotowego treningu, dzięki któremu wzmocnisz mięśnie, ustabilizujesz ciało i zrzucisz zbędne kalorie.
Trening funkcjonalny to wspaniały pomysł na poprawie kondycji, sylwetki, pracy z mięśniami głębokimi i gubieniu zbędnych kalorii.

Bardzo cieszę się że prowadzę te zajęcia, bo są to jedne z moich ulubionych, Ale do rzeczy.

Trening funkcjonalny imituje ruchy wykonywane przez nas na co dzień, angażuje jednocześnie różne partie mięśni, poprawia stabilność postawy, zwiększa koordynację, rozwija symetrycznie sylwetkę, zwiększa szybkość i gibkość naszego ciała. 

Dzięki tym ćwiczeniom organizm jest lepiej dotleniony, poprawia się działanie układu krążenia, a ich intensywność wpływa korzystnie na pracę stawów. Jest to trening prozdrowotny, pozytywna odpowiedź na siedzący tryb życia - o którym pisałam ostatnio. Ćwiczenia aktywizują mięśnie głębokie odpowiadające za utrzymanie odpowiedniej sylwetki, odciążając tym samym kręgosłup i zmniejszając jego ewentualną bolesność.

Trening ten chociaż nie jest bezpośrednio skierowany do osób odchudzających się - dzięki intensywności i szybkości wykonywanych ćwiczeń, pozwala spalać zbędne kalorie.

Do treningu funkcjonalnego wykorzystujemy: piłki, hantle, stepy, gumy, bosu, trx, piłki lekarskie, kettle. Każde z ćwiczeń imituje ruchy z naszego życia codziennego, np. noszenie torby, podnoszenie siatek z zakupami. Dzięki nadzorowi trenera mamy okazję nauczyć się prawidłowego wykonywanie tych ćwiczeń, co przełoży się na odpowiednie nawyki w życiu codziennym,  pomagające nam się ustrzec przed ewentualnymi kontuzjami.

Podrzucam Wam filmik z przykładowymi ćwiczeniami treningu funkcjonalnego.

No to do dzieła!!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz