piątek, 25 lipca 2014

Jedz i BegajTo opowieść dla ludzi którzy zatrzymali się w miejscu. Podróż do specyficznego świata ultramaratończyków, ale i w głąb siebie.
To książka do której się wraca. Scott Jurek dzieli się z czytelnikami historią swojego życia. Życia pełnego biegu i dobrego jedzenia. Ten niepozorny, przeciętny chłopak, z początku nie przepadający za bieganiem, staje się na naszych oczach ikoną ultramaratonów.
Książka pełna jest świetnych przepisów, ale uwaga wegańskich. Tak bo Scott Jurek jak i większość topowych sportowców długo-dystansowych dyscyplin swoją siłę czerpie z warzyw. I tu po raz kolejny potwierdza się zasłyszana już długi czas temu przeze mnie teoria, że najlepsza siła i efekty w treningach pojawiają się po odstawieniu mięsa.
"Jedz i biegaj" jest o szukaniu własnej drogi, pokonywaniu nie ludzkich wyzwań; o walce tej najcięższej z samym sobą, wyrzeczeniach i zwycięstwie.
Jeśli sportowa pasja nie jest Ci obca, albo po prostu chcesz poznać historię wyjątkowego człowieka, to bez zastanowienia sięgnij po tą pozycję. Polecamy !!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz