czwartek, 31 lipca 2014

Chustonoszenie


Nasza przygoda z chustą dopiero się zaczyna. Uczymy się wiązań, poznajemy ten magiczny przedmiot tak ułatwiający nam życie.

 Na zakup zdecydowałam się bo Krewetek nie chciał jeździć w wózku, a ciągłe jego noszenie jest dość uciążliwe. Na szczęście sytuacja z wózkiem powoli się normuje i jest w stanie wytrzymać cały spacer nie zwracając wrzaskiem uwagi przechodniów :) Ale nie o tym miała być mowa...
Zdecydowałam się na zakup ale kompletnie nie wiedziałam jaką chustę wybrać. Mnóstwo firm, cen, materiałów, splotów itd. I tu z pomocą przyszła mi dość nie spodziewanie Mo z bloga http://mobloguje.pl/ Zupełnie bezinteresownie udzieliła mi fachowej porady, toteż pozwolę sobie zacytować mail od niej:

"Hej. Przede wszystkim ważne abyś kupiła chustę tkaną splotem skośno-krzyżowym (najczęściej spotykane), diagonalnym, diamentowym, żakardowym... Nie daj się nabrać na tanie ze zwykłej pościelowej bawełny, bo one nie nadają się do noszenia dzieci (przestrzegam przed chustami firmy Azimi, które kuszą niską ceną, ale są do bani - ja się dałam kiedyś na to nabrać). Najlepiej kupić chustę używaną, bo jest już dobrze znoszona i łatwo się wiąże i dociąga.Z tańszych firm (gdzie nowe znajdziesz w cenie tak do 200 zł, a używki nawet koło 100 zł) polecam Lennylamb, Natibaby, Hoppediz, Little Frog. 
Jeśli chcesz i możesz wydać na chustę trochę więcej to polecam Didymos albo Girasol - są bez problemu dostępne w Polsce a to już dużo wyższa półka (niestety tutaj przy zakupie nowej musisz się liczyć z kosztem około 400-500 zł, ale używane można dostać za około 200-300, nawet taniej).
Nie wiem w jakim wieku jest Twoja krewetka, ale jeśli chcesz nosić ją na początku w najprostszym wiązaniu z przodu czyli kieszonce to kup dłuższą chustę, około 5m. Do plecaka prostego, czyli najprostszego wiązania z tyłu, na plecach, lepsza będzie krótsza chusta, ale wszystko zależy też od Twoich wymiarów i wzrostu. Ja mam 5m do kieszonki, 4,6 do plecaka i są dla mnie trochę za długie, a jestem zwyczajnej budowy ciała (rozm S) i mam 164 cm wzrostu. 

Gdzie najlepiej szukać używanych? Allegro albo grupy sprzedażowe na facebooku. Jest też forum chustowe gdzie ludzie wystawiają używane chusty, ale tutaj raczej są to te bardziej unikatowe i droższe: http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/107-Sprzedam

Na początek radzę kupić tańszą używaną, jak Ci się spodoba noszenie (i przede wszystkim krewetce :P) to potem ewentualnie możesz się rozejrzeć za czymś lepszym. Jest trochę fajnych niszowych firm które robią bardzo dobre chusty w niezłych cenach."

I tak to zostaliśmy szczęśliwymi posiadaczami używanej Little Frog. U nas sprawdza się świetnie, dzięki niej mogę w domu ogarnąć mnóstwo rzeczy, iść z Hektorkiem na zakupy, nawet robić przysiady :P ( przygotowujemy trening w chuście :) Ale co najważniejsze to, że Krewetka jest blisko Mamy i jest bardzo szczęśliwa.


1 komentarz:

  1. Super wyglądacie - oboje super szczęśliwi! Oby tak dalej! Powodzenia!!!

    OdpowiedzUsuń