środa, 18 marca 2015

Trening obwodowy


Dlaczego tak lubię trening obwodowy, co to jest i czemu tak wciąga.
Nie ma co dużo się rozpisywać. Taka forma ćwiczeń jest świetna dla osób, które szybko chcą zobaczyć efekty pracy, nie mają dużo czasu na długie treningi, z chęcią przełamią treningową rutynę.
Trening obwodowy jest polecany wszystkim, nie zależnie od wieku i płci. Jak go poprowadzimy i jakie wybierzemy ćwiczenia zależy tlyko i wyłącznie od fantazji instruktora. Możemy ćwiczyć na przyrządach - trening obwodowy na siłowni, z użyciem ciężarów, piłek, hantli lub poprostu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. 
Wykonujemy w 3, 4 seriach po 30 sekund każde ćwiczenie. I jeśli chcemy spalić to zmiany są bardzo szybkie, pracujemy dynamicznie, jeśli natomiast chcemy budować masę mięśniową robimy dłuższe przerwy między seriami i zwiększamy obciążenie.
Ja lubię ten trening głównie dlatego, że nigdy się nie nudzi, jest szybki, sama decyduję ile seri chcę zrobić a do tego świetnie się bawie, nawet na sali z Krewetką, który zawsze znajdzie sobie jakieś zajęcie. Polecam go, więc wszystkim Mamą. 
Obwody rzeźbią i wzmacniają nasze ciało, ujędrniają, poprawiają krążenie, wydolność oddechową a do tego dają energetycznego kopa i dużo endorfin ;)Jeśli chcecie podkręcić jeszcze bardziej, tempo i pracę, oraz zależy Wam na spalaniu, wykorzystajcie nasz pomysł. Między seriami wplatajcie ćwiczenia cardio, np 30 sek. pajacyk.
Polecamy :)1 komentarz:

  1. Masz rację to świetna alternatywa dla zapracowanych. A sama taka forma treningów gwarantuje mega intensywność - to lubię :D Jednak obecnie mam trening podzielony na partie, mam troszkę więcej czasu więc spędzam go więcej na siłowni (ale nie łudzę się, że ten stan rzeczy utrzyma się długo ;P), jednak gdy będę znów żyła w ciągłym niedoczasie bez wahania sięgnę po trening obwodowy :)

    OdpowiedzUsuń