poniedziałek, 5 czerwca 2017

15 tydzień ciążyDrugi tydzień drugiego trymestru, to czas w którym wraca Ci siła, energia i dobry nastrój. Twój dzidziuś jest wielkości dorodnego jabłka.

Możesz być bardziej wrażliwa i emocjonalna - nie przejmuj się to wina hormonów. Drugi trymestr to świetny czas na aktywność fizyczną. Jeśli nie trenowałaś przed ciążą - wybierz spokojne spacery, jazdę na rowerze stacjonarnym, basen lub jogę.

Twój dzidziuś wygląda już jak mały słodki człowiek, jego skóra jest przeźroczysta - widać wszystkie naczynia krwionośne, ale za to pojawia się na niej meszek płodowy. Rośnie bardzo szybko i buduje swoją masę mięśniową.

Od tego tygodnia trenuje też odruch ssania, wciskając małe paluszki do buzi. 

Macica uniosła się, nie naciska już na pęcherz, za to ciążowy brzuszek jest już coraz bardziej widoczny. Czas na zmianę garderoby!!

W tym tygodniu udaje się na wizytę kontrolną do dentysty, ponieważ istnieje ryzyku próchnicy, a ta może przyczynić się do przed wczesnego porodu, a czasem nawet poronienia. Jeśli nie zauważyłaś u siebie żadnych symptomów, lepiej i tak zdaj się na specjalistę. Zdarza się, że w ciąży zęby psują się od środka, a ubytków nie widać gołym okiem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz