wtorek, 20 czerwca 2017

16 i 17 tydzień ciąży


16 tydzień ciąży to podobno czas gdy brzuszek jest już na tyle duży, że powinnaś zmienić pozycję spania - na tą na lewym boku. Podobno, bo ja osobiście nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z np. spaniem na plecach. Brzuszek jest jednak coraz większy to fakt, więc musisz już na niego uważać. 

Dzidziuś rośnie z dnia na dzień, jego mięśnie są coraz mocniejsze, jeśli to Twoja druga ciąża i jesteś szczupłą osobą - możesz poczuć już pierwsze kopniaki. 

Nasze maleństwo ma już wykształcone rzęsy i brwi, a jego oczka intensywnie pracują - mimo zamkniętych powiek potrafi dostrzec światło dnia.

W tym tygodniu znowu rosną Ci piersi, czujesz się dobrze, nie ma żadnych negatywnych skutków ciąży - więc ciesz się nią!!!17 tydzień ciąży to czas kiedy Twój Dzidziuś zaczyna tyć - zaczyna coraz intensywniej tworzyć tkankę tłuszczową. Jego skórkę do 8 miesiąca pokrywać będzie delikatny meszek, który chroni wrażliwą skórę przed długotrwałym kontaktem z płynem owodniowym.

Twoje maleństwo jest szczęśliwe - może bez problemu przemieszczać się ma dużo miejsca, więc wykorzystuje je na treningi. Intensywnie bawi się pępowinom - to jego pierwsza zabawka. 

Jeśli to dziewczynka w tym tygodniu tworzą się u niej narządy płciowe.

Ty masz dużo siły i energii. Możesz jednak odczuwać bóle w dole brzucha spowodowane rozciąganiem się mięśni. 

To też najlepszy czas na wakacyjną podróż, brzuszek jeszcze nie jest na tyle duży, by Ci przeszkadzać, więc możesz swobodnie cieszyć się urlopem!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz