piątek, 26 maja 2017

Cellulit w ciążyNawet jeśli nie miałaś problemów z cellulitem przed ciążą ( hmm gratulacje większość kobiet ma!! ) to w jej trakcie problem ten może się nasilić. Jak żyć i zdrowo walczyć z nim nie szkodząc dziecku...Co nam pozostaje?? Oprócz nerwowego załamania i chodzenia w coraz dłuższych sukienkach, dieta i ruch!!!

To podstawa. Nie wpadaj w panikę, zmiany hormonalne na które poddawane jest Twoje ciało przez te 9 miesięcy sprawiają, że niestety u wielu z nas pojawia się cellulit. Do tego przybieramy na wadze i nie oszukujmy się - w ciąży folgujemy swoim zachciankom - zazwyczaj nie zdrowym. 

Nie możemy również używać specjalnych kremów większość bogata jest w l-karnitynę i kofeinę - nie wskazaną w ciąży. Koniecznie przed zastosowaniem sprawdź skład - a najlepiej wybieraj niestety te droższe apteczne, zasięgając porady farmaceuty.

Dużo szansa, że po urodzeniu poziom hormonów się wyrówna i będzie dużo lepiej, ale nie licz że obejdzie się bez Twojej pracy. Jeśli jednak już się nie cierpliwisz pamiętaj o kilku przydatnych wskazówkach:

- stosuj raz w tygodniu naturalny peeling

- masuje zmienione odcinki skóry - masażer, szorstka gąbka, naprzemienny prysznic - zimną i ciepłą wodą

- pilnuj diety - to podstawa!!! - unikaj sztucznie przetworzonej żywności i cukru, wybieraj warzywa i owoce, oraz produkty których pochodzenia jesteś pewna

- ruch!! - dzięki niemu dotlenisz swój organizm, krew będzie szybciej krążyć co pomoże w walce z pomarańczową skórką

I pamiętaj nie szalej zdrowie Twoje i dziecka jest najważniejsze, na wszystko przyjdzie czas, nawet na ten okropny cellulit...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz