poniedziałek, 22 września 2014

Rozgrzewka

O tym, że rozgrzewka to oprócz rozciągania najważniejszy element treningu przekonywać nikogo nie trzeba, zobaczcie jak wygląda to u nas.
Każdą sesję treningową poprzedzamy 10-15 minutową rozgrzewką. Wszystko zależy od tego gdzie trenujecie, Jeśli na zewnątrz dobrym pomysłem jest zrobienie na rozgrzewkę delikatnego rozciągania a później marszobiegu. Na siłowni jak najbardziej polecam bieżnię, skakankę. gumy.
Trening w domu ze względu na ograniczoną przestrzeń, można rozpocząć rozgrzewką stacjonarną. Robimy w miejscu podskoki, wypady nóg - przód, tył, bok; skrętoskoki, bieg bokserski, wyskoki połączone z przysiadami i/lub pompką. Wszystko to aby tętno poszło w górę, mięśnie pobudził się do pracy, ciało rozpoczęło wzmagania z treningiem, Podwyższona temperatura ciała usprawnia działanie układu oddechowego i sercowo-naczynioego.
Dlaczego rozgrzewka jest taka ważna?? Dzięki niej pobudzamy nie tylko fizycznie nasz organizm, ale dajemy też ważny sygnał do naszego mózgu - zaczął się trening. Już po chwili zmęczenia wydzielają się w naszym organizmie endorfiny, jesteśmy szczęśliwi i cały trening realizujemy z ochotą i uśmiechem na ustach.
Osoby, które wykonują rozgrzewkę zwiększają wydolności organizmu na treningu do 20%, a co najważniejsze unikają kontuzji.
Nie rezygnuj więc z rozgrzewki, same


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz