niedziela, 15 stycznia 2017

5 ćwiczeń, które są solidną podstawą każdego treningu


Przedstawię Wam ćwiczenia na bazie których zbudujesz solidny trening !!!W czasach gdzie bombardowani jesteśmy milionami filmików z youtuba, z wymyślnymi i zaskakującymi propozycjami ćwiczeń - ciężko jest wybrać coś dla siebie.

Mało tego zdarza się, że wiele z tych ćwiczeń wykonywanych jest nie poprawnie, a promujące je osoby ze sportem mają nie wiele wspólnego...

Po niżej proponuję Wam 5 podstawowych ćwiczeń - które moim zdaniem powinny znaleźć się w każdym secie treningowym. Osobiście uczę ich każdą osobę trenującą u mnie, a lubię je za to że angażują różne partię mięśniowe, każde ćwiczenie można modyfikować na wiele sposobów, poprawiają koordynację ruchową, pięknie rzeźbią mięśnie i są solidną bazą do wielu innych ćwiczeń.

No to do rzeczy... 1. Deska 2.  Deska boczna - wzmacnia prostownik grzbietu, mięśnie skośne i proste brzucha, angażuje do pracy mięśnie ramion, pleców i mięśnie pośladkowe; wzmacnia tzw. "tłocznię brzuszną". Przynosi świetne efekty wizualne - wcięcie w tali, mocne uda, smukłe ramiona i wymarzony abs. Wzmacnia nie tylko brzuch ale mięśnie odpowiedzialne, za prawidłową postawę naszego ciała. 
Mocny brzuch sprawdzi się jako niezastąpiona pomoc w kolejnych ćwiczeniach - przysiadach z obciążeniem czy martwym ciągu.

3. Pompka - niezastąpione ćwiczenie, które pozwala nam pracować nad mięśniami ramion, barków, klatki piersiowej i brzucha. Ćwiczenie wykorzystywane w treningu siłowym, ogólnorozwojowym i wytrzymałościowym. Pompki nie tylko wpłyną pozytywnie na Twój wygląd, ale pomogą wzmocnić odcinek lędźwiowy kręgosłupa, czyli ten na który ból uskarża się większość społeczeństwa.

4. Przysiad - ulubione ćwiczenie kobiet. Dla mnie to nie tylko większe pośladki, czy smuklejsze uda, ale przede wszystkim poprawa ruchomości i giętkości stawów, świetne ćwiczenie koordynacyjne, spalające i wzmacniające. Rozwija mięśnie pośladkowe, czworogłowe, dwugłowe, łydki i uda.

5. Martwy ciąg - dla mnie to najlepsze ćwiczenie angażujące wiele partii mięśniowych jednocześnie i mimo, że technika nie jest prosta i trzeba poświęcić trochę czasu na naukę martwego ciągu - to jest to ćwiczenie idealne, angażujące aż 70% mięśni w naszym ciele. I tak działają mięśnie - nóg, pleców,  pośladków, ramion, przedramion, barków i brzucha, Brak komentarzy:

Prześlij komentarz